TUINA

 

TUINA

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MASÁŽ

 

 

Tuina je tradiční čínská léčebná masáž, která svými kořeny zasahuje až 2500 let do minulosti a až do dnešní doby je stále zdokonalována a svými účinky má své nezastupitelné terapeutické místo vedle akupunktury, fytoterapie, dietetiky, taiji a qigongů.

 

Masáží tuina se pracuje na energetických a šlachosvalových drahách a i na jednotlivých bodech ležících na těchto drahách. Masáž tuina využívá kombinaci množství třecích, valivých, úchopových, protahovacích, uvolňovacích a dalších terapeutických technik. Tyto mají vliv na kůži, povrchové a hluboké svaly, šlachy, klouby a kosti, čímž příznivě ovlivňují svalové bolesti, potíže s páteří a klouby. Tuina však dále působí i na harmonizaci vnitřních orgánu a krve. Tuina svým terapeutickým působením velmi příznivě ovlivňuje gynekologické potíže, nespavost, krevní tlak, trávicí a vylučovací potíže, bolesti hlavy, kožní potíže a celou řadu dalších potíží. Nelze opomenout opravdu blahodárné působení tuiny na psychiku!

Je třeba se zmínit o dětské tuině, která je specifická svým jemnějším a propracovaným způsobem přesně pro potřeby malých dětí. Horečnaté stavy, nejrůznější dětské bolesti a rozlady a stejně tak jako u dospělých tak i u dětí lze tuinou pozitivně ovlivňovat psychickou pohodu dítěte.

 

 

Tuina masáž se provádí na terapeutickém lehátku nebo na futonu na zemi podobně jako shiatsu. Doba trvání masáže vyplývá ze specifika terapeutického působení, ale obvykle se jedná o 45-60 min.

 

Na tuinu masáž potřebujete lehké, pro vás pohodlné oblečení a masáž je možné praktikovat přes oblečení. Některé techniky se však pro jejich výraznější působení praktikují přímo na tělo.

 

 

Masáže tuina u vás doma

 

Nová služba vychází vstříct těm, kteří z nejrůznějších důvodů dají přednost masáži v jejich domácím prostředí. Tím ušetří čas cestováním, organizování hlídání dětí, možnost masáže i dalšího člena rodiny apod. a zůstávají v pohodlí domova.
 
 
 

DÁRKOVÝ POUKAZ

 
 
Věnujte masáž tuina jako netradiční dárek, který potěší a prospěje zdraví darovaného. Poukaz na vámi požadovaný počet masáží lze zhotovit v designu podle vašeho přání.
 
 

Máte-li zájem objednat se na masáž tuina nebo o více informací využijte prosím arborcentrum@seznam.cz

Lze využít i jako netradiční dárek, který přispěje ke zdraví darovanému.

 

 

Těším se na setkání

Roman