Jáhlové kuličky s chia semínkem a dušenou ovocnou směsí

DOBRÝ DEN

Dnes si vám dovolím nabídnout recept na jídlo, které je vhodné jako snídaně nebo jako dezert a nebo i jako lehčí večeře. Kombinance ingrediencí je zaměřená na doplnění qi sleziny a žaludku a celkovou podporu a posílení organismu.


JÁHLOVÉ KULIČKY S OVOCEM

 

Jáhly dobře propláchnuté a spařené vaříme do měkka. V závěru přidáme seminko chia. To nám mimojiné poslouží na zahuštění a zvláčnění chutě jáhel. Když jáhly trochu vychladnou přidáme za studena lisovaný olej. Vanilkový, ostružinový nebo višňový dají jáhlám vůni a ještě zvýší jejich příznivé působení na organismus. Poté jsem jáhly tvaroval do kuliček.

 

Ovoce... Použil jsem švestkový kompot, který jsem v létě zavařil bez cukru. Nalil jsem ho i se šťávou na páněv, přidal nakrájený banán a lehce zahříval. V průběhu zahřívání jsem přisypal trochu mleté skořice a namlel jsem 5 hřebíčků. Koření ovoce lehce prohřálo a provonělo. Hřebíček používám do jídel vzhledem k jeho imunitu podporujícím vlastnostem. Na závěr jsem ovoce zahustil kuzu. Vznikla velmi chutná, jemná a na chutě a vůně bohatá směs.

 

Tato jídlo je doslova podporou pro vyčerpaný, oslabený organismus, s pocity rozlámanosti těla, slabosti trávení a celkové únavy.Přeji vám dobrou chuť

Roman