Víkendy na horách

DOBRÝ DEN

 

Hory jsou tady spostu let. Svoji majestátností jsou výzvou pro jejich zdolávání. Jsou autoritou, abychom si uvědomili svoji malost, ale i svoji jedinečnost. Nabízejí nám podívat se na život z nadhledu. Nic nedají zadarmo. I nádherně osvěžující hluboké nádechy bývají spojené se stoupáním vzhůru.

 

 

Pohybem po horách si uvědomujeme rovnováhu mezi stoupáním a klesáním. Jdeme nahoru, abychom za nějaký čas šli dolů. Bez našeho zapojení (nevyužijeme-li lanovku) se nahoru nedostaneme. V horách máme příležitost uvědomit si své schopnosti, ale také své limity. Učíme se rozhodovat, ale také nechat věci plynout. Můžeme se dostat do neobvyklých situací, které jsme nuceni řešit. Jsme obklopeni tichem, které dává průchod našim emocím a myšlenkám. Setkáváme se s živly při nichž si uvědomujeme svou zranitelnst.

 

S objevováním hor objevujeme sebe.

 

Proto jezdím do hor a také z těchto důvodů jsem začal pořádat víkendové zážitkové výlety do hor. Případně i s cvičením a meditacemi. Oficiálně byly organizovány a nadále budou dva víkendy ročně na Malou Fatru- Terchová. Jarní v květnu a podzimní v září až říjnu. V průběhu roku nabízím další zážitkové víkendy. Obvykle ve Vysokých Tatrách.

 

 

Co můžete očekávat? Nejedná se o žádnou náročnou vysokohorskou turistiku a případně horolezení. Vše je postaveno na potřeby zůčastněných. Plně respektuji výkonnost a přání. Trasy jsou plánovány tak, aby naplňovaly specifické potřeby každého zůčastněného. Víkendové výlety jsou i individuální. Pouze s jedním člověkem. Přesně postavené na jeho potřeby. V průběhu takového víkendu je dostatek času na povídání a nahlédnutí na život z jiných úhlů pohledu. Nebo je dostatek prostoru na zažívání ticha, uvolnění a meditace.

 

Kam bychom jeli ve Vysokých Tatrách? Obvykle využívám pohostinnost a relativně snadnou dostupnost Chaty pri Zelenom plese. Její poloha je ideální na letní i zimní výlety všech obtížností a vzáleností. Současně nabízí pohodlí, teplo, koupelnu se sprchou a teplou vodou, pohodlné spaní a výbornou kuchyní. Nelze opomenout nádherný výhled velkými okny z restaurace této chaty. To se snad nikdy neomrzí.

 

 

Pokus byste měli zájem a chtěli se přidat nebo měli nějaké dotazy, využijte kontaktu arborcentrum@seznam.cz .

 

Přeji vám příjemné dny a snad někdy společné setkání na horách.

Roman