TUINA

 

TUINA

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MASÁŽ

 

 

Tuina je tradiční čínská léčebná masáž, která svými kořeny zasahuje až 2500 let do minulosti a až do dnešní doby je stále zdokonalována a svými účinky má své nezastupitelné terapeutické místo vedle akupunktury, fytoterapie, dietetiky, taiji a qigongů.

 

Masáží tuina se pracuje na energetických a šlachosvalových drahách a i na jednotlivých bodech ležících na těchto drahách. Masáž tuina využívá kombinaci množství třecích, valivých, úchopových, protahovacích, uvolňovacích a dalších terapeutických technik. Tyto mají vliv na kůži, povrchové a hluboké svaly, šlachy, klouby a kosti, čímž příznivě ovlivňují svalové bolesti, potíže s páteří a klouby. Tuina však dále působí i na harmonizaci vnitřních orgánu a krve. Tuina svým terapeutickým působením velmi příznivě ovlivňuje gynekologické potíže, nespavost, krevní tlak, trávicí a vylučovací potíže, bolesti hlavy, kožní potíže a celou řadu dalších potíží. Nelze opomenout opravdu blahodárné působení tuiny na psychiku!

Je třeba se zmínit o dětské tuině, která je specifická svým jemnějším a propracovaným způsobem přesně pro potřeby malých dětí. Horečnaté stavy, nejrůznější dětské bolesti a rozlady a stejně tak jako u dospělých tak i u dětí lze tuinou pozitivně ovlivňovat psychickou pohodu dítěte.

 

 

Tuina masáž se provádí na terapeutickém lehátku nebo na futonu na zemi podobně jako shiatsu. Doba trvání masáže vyplývá ze specifika terapeutického působení, ale obvykle se jedná o 45-60 min.

 

Na tuinu masáž potřebujete lehké, pro vás pohodlné oblečení a masáž je možné praktikovat přes oblečení. Některé techniky se však pro jejich výraznější působení praktikují přímo na tělo.

 

 

Masáže tuina u vás doma

 

Nová služba vychází vstříct těm, kteří z nejrůznějších důvodů dají přednost masáži v jejich domácím prostředí. Tím ušetří čas cestováním, organizování hlídání dětí, možnost masáže i dalšího člena rodiny apod. a zůstávají v pohodlí domova.
 
 
 

DÁRKOVÝ POUKAZ

 
 
Věnujte masáž tuina jako netradiční dárek, který potěší a prospěje zdraví darovaného. Poukaz na vámi požadovaný počet masáží lze zhotovit v designu podle vašeho přání.
 
 

Máte-li zájem objednat se na masáž tuina nebo o více informací využijte prosím arborcentrum@seznam.cz

Lze využít i jako netradiční dárek, který přispěje ke zdraví darovanému.

 

 

Těším se na setkání

RomanTUINA REGENERAČNÍ MASÁŽ NOHOU     Tato masáž má pro své velmi příznivé účinky na zdraví nezastupitelné místo jak v diagnostice, tak v péči o zdraví v systému tradiční čínské medicíny.   Ploska nohy, nárt a kotníky jsou, tak jako několik dalších míst na lidském těle místem na kterém můžete shledávat zdravotní stav celého těla i psychiky a také z tohoto místa různými masážními technikami příznivě působit na celý oganismus.     Jedná se o velmi příjemnou a pro zdraví prospěšnou masáž. Tato masáž začíná namáčením nohou do teplé vody 40-42°C přibližně na 10 - 15 min. V průběhu namáčení probíhá masáž šíje, ramen a horních končetin. Poté si lehnete na záda a následuje přibližně 5 min. příprava obou dolních končetin na samotnou masáž. Jedná se o specifické masážní techniky. Následuje masáž nohou přibližně 20 min. jedna noha. Po masáži je vhodné dalších 10 min. zůstat ležet, odpočívat a popíjet teplé tekutiny, nejlépe čistou vodu.     Tato masáž je vhodná pro všechny lidi, kteří mají potřebu pečovat o své zdraví.   Masáže tuina nohou u vás doma Nová služba vychází vstříct těm, kteří z nejrůznějších důvodů dají přednost masáži v jejich domácím prostředí. Tím ušetří čas cestováním, organizování hlídání dětí, možnost masáže i dalšího člena rodiny apod. a zůstávají v pohodlí domova.   DÁRKOVÝ POUKAZ   Věnujte masáž tuina nohou jako netradiční dárek, který potěší a prospěje zdraví darovaného. Poukaz na vámi požadovaný počet masáží lze zhotovit v designu podle vašeho přání.   Těším se na setkání Roman   Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete-li se na tuto tuinu masáž nohou objednat využijte prosím mail.: arborcentrum@seznam.cz ... více