KONZULTACE A PORADENSTVÍ VZTAHŮ

TERAPIE VZTAHŮ

 

KONZULTACE V OBLASTI UTVÁŘENÍ VZTAHŮ

 

Partnerské vztahy, rodinné vztahy, vztahy, pracovní vztahy, vztah k sobě-budování osobnosti, sebevědomí, stresové a konfliktní situace, strachy, obavy a nejistoty.

 

Individuální, rodinné a skupinové konzultace.

Chcete-li se objednat nebo máte nějaké dotazy využijte prosím mailovou adresu arborcentrum@seznam.cz

 

 

 

"Vztahy jsou základem našeho života"

Ať už je to vztah k sobě, vztah s jedinci stejného druhu nebo vztah k mnoha dalším živým bytostem a celkově k světu a životu.

 

Utváření, upevňování a kultivace vztahů je nikdy nekončící proces. Žijeme-li, tak si stále upravujeme své vztahy. Na základě nových zkušeností, nových úhlů pohledu na realitu se nabízí kultivovat vztah se sebou- k sobě a k svému okolí. Ne vždy tomuto věnujeme dostatek pozornosti a často se domníváme, že už máme hotovo a takto to může zůstat. Výsledkem bývá rozčarování. Je to něco takového jako bychom si založili zahradu a od té doby bychom nabyli pocitu, že tak jak to teď je tak je to hotové. Každá zahrada vyžaduje spousty pozornosti. Mimo námi zasazené rostliny může vyrůstat v naší zahradě něco nežádoucího. Nebo rozkvétající stromy zastiňují jiné rostliny. Vůně a barvy neodpovídají našim představám. Něco plodí a něco co už mělo dávno plody přinés stále stagnuje. Na zahradě je vždy dost práce. Podobně je to s našimi vztahy. Ať už se staráme především o sebe resp. vztah k sobě v podobě jakési kultivace naši osobní zahrady nebo navazujeme vztahy se "zahradami" okolními. Vždy to vyžaduje vaši pozornost.

 

Můžeme založit "zahradu" a tvrdit, že takto nám to stačí. Že toto je náš životní standart a více nepotřebujeme. A nelze toto vnímat jako špatně. Jenoduše něco bude a něco nebude. Chcete-li však zvyšovat životní standart vašich vztahů, aby bylo to co chcete a co je váš životní potenciál, tak to bude vyžadovat vaší vnímavost a starání se o sebe.

 

Rozhlédněme se kolem sebe. V jakém stavu jsou mezilidské vztahy. Co všechno se dnes ve vztazích děje a jaké to má dopady na zdraví jedince, celé společnosti a světa. Jak destruktivně se některé vztahy vyvíjejí. Jak lidé o sobě smýšlejí. Co se stalo samožřejmostí, že ve vztazích chybí.

 

Základem je začít se starat o sebe. Nejedná se o sobeckost, ale o proces kultivace sebe sama. Stojí to za to, objevovat svoji nezpochybnitelnou hodnotu. Kvalita vašich vztahů se bude měnit a s tím i kvalita vašeho života.

 

 

Rád se s vámi setkám a společně můžeme nacházet váš potenciál a nové úhly pohledu na vaše vztahy, váš život a tímto pouštět nepotřebná negativní nastavení a pochybosti.

 

 

 

NEJEDNÁ SE O PSYCHOTERAPII NEBO PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ