BAŇKOVÁNÍ

BAŇKOVÁNÍ 

Je jeden z mnoha velmi efektivních způsobů pečování o své zdraví. Tak jako jiné metody, jako moxování, akupunktura, fytoterapie, dietetika a masáže, se i baňkování vyvíjelo po celá tisíciletí. V dnešní době můžeme s naprostou jistotou konstatovat, že se jedná o léty vyzkoušenou a nesmírně efektivní metodu při pečování o své zdraví. K jeho praktikování využíváme tzv. baňky. V minulosti se používaly baňky z nejrůznějších materiálů. V dnešní době se nejčastěji používání používají baňky skleněné a stále více jsou využívané i baňky z nejrůznějších moderních materiálů jejichž vlastnosti nabízí jednoduché a efektivní využití baněk. Každá z baněk a jejich specifických metod využívání má něco do sebe. 

Baňkování jako takové, se používá jako samostatná metoda a nebo jako doplňková při různých typech masáží a nebo samotné baňkování je využívané jako masáž. 

Tato metoda se úspěšně využívá při nejrůznějších akutních a chronických svalových bolestech. Různé velikosti baněk dovolují pracovat v podstatě na každé části lidského těla.

Tak jako i jiné metody, tak i tato vyžaduje opatrnost, protože sebou nese určité kontraindikace. například zánětlivé stavy, křečové žíly, odřeniny, popáleniny,stavy silného vyčerpání apod. 

 

Máte-li zájem se více s touto metodou seznámit, využijte kontakt na těchto stránkách. Semináře baňkování jsou jak pro skupiny, tak pro jednotlivce. 

 

Zatím přeji příjemné dny

Arbor